July 2011

Phoenix, Arizona

18. july 2011 at 20:01 My feelings
Milí čtenáři ,

konečně jsem se dostala k napsání alespoň informativního článku , jaké to je v Americe a tak obecně . Je to tu opravdu skvělé , moc se mi tu líbí . Každý den tu je asi 40 a někdy i 45 stupňů , ale když Vám je v klimatizovaném domě zima , alespoň máte stoprocentní jistotu , že se venku zahřejete do deseti sekund :) Jsem moc vděčná , že po asi 6 letech mám šanci vidět zbytek mé rodiny . Včera jsme byli s bratrancema na Harrym Potterovi , nutno říct , že jsem rozuměla opravdu jen zřídka , až na fráze typu THAT BOY MUST DIE . Ale bylo to skvělé , protože to je jeden z filmů , který by jste mohli sledovat ztlumený na minimum a přesto by jste věděli co se v něm děje a o co jde :)
Mám nutkání srovnat Ameriku s ČR . Amerika sice nemá kulturu , ale musím uznat , že jsem zatím v šoku , co se týče chování lidí . Příjdete do kina , objednáte si lístek a je normální se zeptat kluka , co je prodává , jak se má . Či on se Vás na to zeptá . Zdá se mi , že Američani jsou kamarádi s každým . V restauraci je taková obsluha , že to jsem nezažila . Každých pět minut je u nás číšník , zda-li něco nepotřebujeme , jak se máme a jak si užíváme večer . Můžete s nimi mluvit o čemkoliv , ačkoliv to jsou cizí lidi , ale to se tady ani moc neprovozuje , alespoň jsem to ještě nezažila :)


Kluci jsou skvělí - tedy , samozřejmě ne všichni , jen ty , co jsem měla šanci poznat byli :) Chovají se hezky k holce , ptají se na normální věci , otevírají dveře a pouštějí holku jako první - no , asi jsem tohle ještě nezažila , ačkoliv to vypadají jako normální věci , ale já zatím vidím rozdíl obrovský . Ale jak říkám , ne všude určitě :)

Tento týden pojedeme do Mexika , do Santa Fe . Příští letíme do Colorada za mamčiným ex-manželem a jeho rodinou , tam se moc těším :)

Mějte se moc hezky a užívejte si prázdnin , omlouvám se , že nemám čas odepisovat na e-maily , ale opravdu nestíhám a navíc mi strašně dlouho trvá , než něco v češtině napíšu a to jsem tady tři dny . Jsem absolutně zmatená , ani nevím , jestli mé věty dávají smysl , jak slyším tu angličtinu všude , opravdu divné :)
,, I love this song ! '' ,, Me too ! '' ,, You know that ? '' ,, There is one amazing remix of that '' . Haha seems like my cousin has a remixes of everything :) But nothing to original !

G.WHEN YOU NEED A PLACE TO RUN TO I'LL BE HERE

7. july 2011 at 20:13 My feelings
Přemýšlela jsem nad tím snad stokrát , zda-li o to budete stát . Založila jsem si e-mailovou adresu , ze které bych chtěla , speciálně vám , pomáhat , přijít s pochopením ať se bude jednat o cokoliv , nebo naopak rozeslat každý den citát , článek , který vás učiní šťastnějším . Ať vás trápí cokoliv , můžete mi napsat , i pokud si budete chtít jen se mnou psát. WHEN YOU NEED A PLACE TO RUN TO I'LL BE HERE :) Forever and always .

dailyloveforyou@gmail.com

G.