Maybe it´s your time to lift off and fly , you won´t know if you never try I will be there with you all of the way , you´ll be fine

16. june 2011 at 14:48 | Gabby |  My feelings
JEDNOU TO UDĚLÁM

Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v něm krásné dámské spodní prádlo. Balíček rozbalil ,zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik."

A já stále dodnes myslím na jeho slova ,která změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její oblíbené kuchyně/ se mi líbí.

To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že vím, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit. Na nervy by mi také šlo, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropásnu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

- Autor neznámý


PRASKLÁ NÁDOBA

V Číně měl jeden nosič vody dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosil na krku. V jedné byla prasklina, naproti tomu ta druhá byla dokonalá a vždy nesla plnou míru vody. Na konci dlouhé cesty, která trvala od potoku až k domu, měla prasklá nádoba vodu už jen do polovičky. Dva celé roky to takto šlo, nosič vody nosil do domu každý den jen jednu a půl nádoby vody. Samozřejmě dokonalá nádoba byla pyšná na svůj výkon, vždyť přinesla pokaždé všechnu vodu.

Ale chudák prasklá nádoba se styděla za svoji nedokonalost a cítila se uboze, protože je schopná jen polovičního výkonu. Po dvou letech soužení oslovila nosiče u potoka: "Stydím se, protože voda teče po celou cestu domů." A nosič jí odpověděl: "Všimla jsi si, že kytky rostou jen na tvojí straně chodníku a ne na straně druhé? To proto, že jsem vždy věděl o tvém nedostatku a na tuto stranu cesty jsem rozséval semena květin. To ty jsi je každý den zalévala, když jsme se vraceli domů. Dva roky sbírám tyto krásné květiny, abych si ozdobil svůj stůl. Kdybys nebyla taková, jaká jsi, tak by tato krása nemohla rozzářit můj domov."

Všichni máme své osobité chyby. Všichni jsme prasklé hliněné nádoby. Ale tyto praskliny a chyby, které jsou v každém z nás, dělají náš život tak velmi zajímavým a vzácným. Jen každého musíme přijmout takového, jaký je a uvidět v něm to dobré.

- Autor neznámý




Odpoledne v parku

Žil jednou jeden malý chlapec, který se chtěl setkat s Bohem. Věděl, že k Bohu je to daleko, a tak si do kufru zabalil několik balíčků sladkých tyčinek, šest plechovek bublinkové limonády a vyrazil na cestu. Když přešel asi tři ulice, potkal starou paní. Seděla v parku a jen tak zírala na několik holubů. Chlapec se usadil vedle ní a otevřel svůj kufřík. Zrovna se chystal napít limonády, když si všiml, že stará paní vypadá hladově, a tak jí nabídl jednu tyčinku. Vděčně ji přijala a usmála se na něho. Její úsměv byl tak hezký, že ho chlapec chtěl vidět ještě jednou, a tak jí nabídl limonádu. Znovu se na něj usmála. Chlapec měl velkou radost.
Seděli tam celé odpoledne, jedli a smáli se, ale nic neříkali. Když se setmělo, chlapec si uvědomil, že už je unavený, vstal, aby vyrazil k domovu. Poodešel však jen pár kroků, otočil se, doběhl zpátky ke staré paní a objal ji. Ona se na něj usmála snad tím nejkrásnějším úsměvem. Když chlapec dorazil domů, udivil svou matku radostným výrazem ve tváři. Zeptala se ho. "Copak jsi to dneska dělal, že jsi tak šťastný?" On odpověděl: "Obědval jsem s Bohem." Než mohla jeho matka zareagovat, dodal ještě: "A víš ty co? Směje se tím nejkrásnějším úsměvem, jaký jsem kdy viděl !"
Mezitím se domů vrátila i stará žena. Také ona celá jen zářila štěstím. Jejího syna velmi překvapil mírumilovný výraz v jejím obličeji, a proto se zeptal: "Mami, co jsi dnes dělala, že jsi tak šťastná?" Odvětila mu: "Jedla jsem s Bohem v parku sladké tyčinky." Než mohl její syn odpovědět, dodala: "A víš co? Je mnohem mladší, než jsem čekala."….Julie A. Manhanová
,,Jak je to prosté přinést radost a štěstí do srdcí druhých. Je škoda, že si tak málo uvědomujeme svých možností obšťastnit druhé. Jsme schopni být svědky i strůjci malých zázraků a přeci touto výsadou tak často opovrhujeme. Není to škoda? ''
- článek z blogu nubara.blog.cz


WE ARE ALWAYS STRONGER THAN WE THINK WE ARE. YOU JUST GOTTA LEARN HOW TO BREAK THROUGH AND PUSH YOURSELF FORWARD

Gabby :)

 

3 people judged this article.

Comments

1 ★ Susan Bennite ★ Susan Bennite | Web | 16. june 2011 at 14:59 | React

Gábi,já tak miluju ty tvoje dokonalé články,jsou tak úžasné! :) A připadá mi,že každý tvůj článek ze mě dělá lepšího člověka! <3 :) Škoda,že bydlíš daleko,chtěla bych tě tak moc poznat! :))

2 Sherr Sherr | 16. june 2011 at 15:18 | React

Opět mi přijde, jako bych se během těch 5 minut, co jsem četla článek, naučila hrozně moc věcí....je to tak skvělý, že píšeš tak přenádherné články....
Akorát jsem se učila na zítřek, protože máme zase ohlášeno snad 5 testů, když v tom mě napadlo, že se zkusím podívat na Tvůj blog, jestli náhodou nepřibyl nový článek. A on přibyl! :D :))) Předtím jsem měla opravdu otrávenou náladu, protože to chvílema vypadalo, že ikdyž bych se učila do půlnoci, stejně bych se na ty všechny testy a zkoušení nedokázala naučit, ale když jsem dočetla Tvůj článek, nálada mi vystřelila nahoru obrovskou rychlostí....zas tu je ten úžasný pocit, který mám pokaždě, když čtu Tvoje články....jsem za to nesmírně vděčná :))
Tak já se jdu zase šprtat, ale teď to půjde určitě o moc lépe, když jsi mě tak dobře naladila. Tím jsem si 100% jistá ;))

3 Kate Kate | Web | 16. june 2011 at 17:32 | React

Miley je dokonalá... děkuju :) a ty tam taky jezdíváš? Já jezdim do Sušice.. a moc pěkná článek k zamyšlení nad tím jací jsme a jací by jsme být mohli :)

4 B.* B.* | Web | 16. june 2011 at 18:58 | React

Gábi, já se toho od tebe tolik naučím, chci být jednou jako ty. Bohužel sjem se nenarodila jako ty, že si dokážu všímat maličkostí, radovat se z nich, potěšit každého člověka nebo někoho něco naučit. Ale každým dnem se snažím být lepší. Jenže, nechci ase úplně změnit, stejně pořád budu taková jaká jsem byla vždycky.
Ten poslední obrázek s Miley mě strašně rozesmál...
A víš co Gábi? Ty jsi správná slečna ♥

5 Fannynka* Fannynka* | Web | 16. june 2011 at 19:16 | React

ty jsi tak úžasná. já vždycky hltám každé slovo tvých článků. ,)) přijde mi, že se nad sebou vždy zamyslím, přemýšlím nad svým životem. málokdo se najde, že by měl takové články. jsi originál, a doufám, že nehodláš skončit, protože tvoje nejdokonalejší články by mi moc chyběli. !! :) a já ti můžu říct, děkuju, protože vždycky si z tvých článků něco odnesu. :) jen tak dál! <3

6 Em Em | Web | 16. june 2011 at 21:45 | React

Ty příběhy .. <33 Nejvíce se mi líbí ten druhý .. Miluji ty tvoje články! .)

7 Kája Kája | 16. june 2011 at 23:04 | React

Já prostě nechápu, kde bereš tu sílu a nápaditost napsat takové krásné články. :))

Na Tvůj blog chodím už nějaký ten měsíc a vždycky jsem si říkala, že jednou Ti sem něco napíšu. :) Proč právě dneska píšu? ....

Doufám, že Tě můj komentář potěší. Působíš na mě velmi mile, moc Ti fandím v blogaření! :))

8 K . K . | Web | 17. june 2011 at 18:54 | React

miluju tvoje články :) ty příběhy jsou úžasný<3 vždcky z tvýho blogu odházim strašně pozitivně naladěná, s dobrým pocitem :)

9 luky26 luky26 | Web | 18. june 2011 at 1:22 | React

Ohh, to je tak báječné!

10 Jana Jana | Web | 18. june 2011 at 9:34 | React

Ten první příběh byl vážně něco,to člověka i nakopne .. )

11 L. L. | 18. june 2011 at 11:03 | React

Včera jsem psala dopis kamarádce k 15tinám.. dala jsem si záležet, napsala jsem tam opravdu všechno co jsem chtěla, a tak si říkám, že teď už potřebuji jen obálku. Tak se kouknu do skříně, ale tam jsou jenom obálky s taťkovou firemní značkou. Když v tom si vzpomenu, že jsem ještě dole v šuplíku měla nějaké starší dopisní papíry a tak se jdu kouknout i tam. Ale tam taky nic. Ovšem až na jedno nádherné balení ještě nedotčených dopisních papírů a obálek, které jsem dostala někdy před 4 lety a chtěla jsem je otevřít "při nějaké zvláštní příležitosti". Tak jsem chvíli přemýšlela, a pak si vzpomněla na větu z Tvého článku:  "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik.":))))) a díky tomu je teď dopis schovaný v té nejkrásnější dopisní obálce :)

12 TerusH TerusH | Web | 18. june 2011 at 12:46 | React

Krásný článek jako vždy.

13 Adel Adel | Web | 18. june 2011 at 13:40 | React

Wuahh vše sem si přečetla a dostalo mě to!
Nekrásnější<3

14 Gabby Gabby | Web | 18. june 2011 at 16:41 | React

[2]: To jsem moc ráda , drahá Sherr ! :) Je to přeci jejich cílem :)

[7]: Děkuju moc K., neskutečně si toho vážím :)

[11]: To je úžasné :) !! Jsem ráda , že jsi si něco z tohoto článku odnesla . Kamarádka bude určitě nadšená :) !

15 luky26 luky26 | Web | 18. june 2011 at 18:09 | React

:D stane se. :D
Uvítací článek byl napsán. No, nevím, jestli ho tak mohu nazývat, ale budiž. :D

16 Fannynka* Fannynka* | Web | 18. june 2011 at 20:53 | React

já to myslela spíš tak, že někteří lidé, který mě pomlouvají, nadávají mi, pak využivají toho, že jsem hodná. a tak prostě. jak oni ke mě, tak já k nim. víš jak to myslím, ne?..:)

víš, já ti to budu psát pořád, máš nejlepší blog! <33

17 Nessie Nessie | Web | 18. june 2011 at 21:29 | React

Ten první příběh mě dostal. Mám slzy v očích, opravdu.

18 P.C. P.C. | Web | 18. june 2011 at 21:57 | React

To jsou naprosto neuvěřitelné příběhy. Pokaždé mi nasadí brouka do hlavy a dají mi do života něco nového. Musíš být skvělá holka, že máš pořád dost energie a povzbuzuješ takto plno jiných lidí a rozdáváš lásku :) blogař jak njevíc to půjde protože jen když si pročítám komentáře pomáháš mohým lidem a i já se mezi ně delší dobu řadím. Přeji ti do života všechno nejlepší protože ty si to opravdu zasloužíš :) Už teď se moc moc těším na další tvůj skvělý článek.

19 Elle Elle | Web | 19. june 2011 at 9:46 | React

Ty máš tak úžasné články. :)) Ke článku máš hezké obrázky. ,))

20 B.* B.* | Web | 19. june 2011 at 13:45 | React

Ano Gábi, ani se nějak nechci měnit, jako vlastnosti, stejně bych se nezměnila ni kdybych chtěla, ale snažím se teď více vnímat svět a to pěkné na něm. Věřím, že je kouzelný.

21 Dominika ♔ Dominika ♔ | Web | 19. june 2011 at 17:58 | React

achjo :) miluju kazdy tvuj clanek, protoze se hned na svet divam pozitivneji. DEKUJI GABBY ♥

22 Gabby Gabby | Web | 19. june 2011 at 22:25 | React

[19]: Děkuji Ellie , moc si toho vážím :)

23 jealous. jealous. | Web | 20. june 2011 at 18:34 | React

musím ti to říct zase, ale v tvých článcích je tolik pravdy:) vidím, že život je mnohem krásnější, než jsem si myslela. nabíjíš mě pozitivitou:) děkujuu ti ♥

24 StefanieLucas StefanieLucas | Email | Web | 21. december 2011 at 21:43 | React

People deserve wealthy life and <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> or financial loan can make it better. Just because freedom depends on money.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement