January 2011

You mustn’t be afraid to dream a little bigger, darling.

29. january 2011 at 15:57 | Gabriela Sunshine |  My feelingsDívám se z okna , tak jako to dělávám každý den ve škole o hodinách . Nic se nezměnilo , domy vypadají stále stejně , lidi nespozorovávám , na to jsem až moc vysoko nad zemí , nahoře v katakombách třídy 1.B. Nezaháním tím nudu , jen přemýšlím . Nikoliv o matematických vzorcích , historii českého národu ,či periodické soustavě prvků Mendělejeva , jak by se paním profesorkám určitě líbilo . Přemýšlím o životě , představuji si mě po boku imaginárního PRINCE v teplý večer na dece , pozorovajíc hvězdy . Myslím na školu čar a kouzel v Bradavicích a říkám si : Proč neexistuje ? Nikdo nemá ani ponětí jak moc tam chci chodit , možná bych se měla probrat a nefantazírovat tolik . Odvrátím hlavu od okna , jelikož vím , že bych měla problém z toho , že se z něj dívám a nedávám pozor . Nejsem špatný člověk , chtěla bych aby mě viděli prostřednictvím očí normálního člověka , aby mi dali papír , řekli mi ať napíšu něco o sobě , o svých zálibách , o tom jaký mám život a jaký je můj vysněný život . Ale oni na nás křičí , protože u tabule neumíme vypočítat příklad , máme špatné známky z chemie a možná taky , že máme vlastní svět , který oni nemají . Oni nám ho ale berou , vlastně se mi to nezdá správné . Polovina mého stresu není obecně ze školy, ale z reakce a chování učitelů . Nemám ráda realitu , aspoň ne takovou jaká je každým dnem . Vím , že se můžu vzdělávat , jako hodně lidí nemůže . Mě to nevadí , ale vadí mi , jak jsou chladní , až na pár vyjímek . Asi s tím nic nenadělám , proto mě nejčastěji najdete v 60.-70. letech , na tanečním parketu po boku Patricka Swayzeho v doprovodu hudby na téma Eric Carmen a Hungry eyes . A tak to je , jelikož má fantazie , moje sny a představivost je lepší než realita . A stále si říkám : Možná nemám nejlepší výsledky , ale ukážu jim , že něco umím , ukážu jim , že ve mě něco je , co nevidí .
 Kdyby nás učitelé viděli tak , jako to obyčejní lidé dělávají , pochopili by , že i pětkař může být člověkem , který má vlastní svět , má nadání na něco jiného . Oni nevědí , že je kytarový bůh a v duchu člověk s nápomocným srdcem . Pro ně je to člověk , který nemá na to být ničím , tím , který neměl jít studovat když na to nemá.
Každý máme nadání na něco jiného , je těžké se ale v 15ti letech vydat správnou cestou a vybrat si správnou střední školu . Snažme se ale , protože jednou si třeba vybereme místo pro život , kde budeme šťastní a naše problémy se budou zdát malé . Pamatujme si , že možná jsou dospělí , mají titul a zná je celá škola , ale my máme a někteří teprve můžou mít něco , co oni už dávno ztratili : srdce , lidskost , vlídnost , toleranci a pokoru k lidem , jenž neznáme , ale nesoudíme je podle zevnějšku , ale podle toho , jak se s nimi cítíme a kým vedle nimi jsme .
:)
život ještě bude stát za to. Protože život je nedpředvídatelný a možné že to , o čem teď sníme se stane skutečností . Kdo ví :) 

by Sarah McLachlan, jappybe

" Realize that life is the best thing ever, and that you have no business taking it for granted. ''

Love,zac,efron,couples,light,rain,joy-8cbcc7ecb2670a428b053f3264c0911d_h_large
image

 ,,Be silly, act like a fool. Laugh for no reason. Put your favorite song really loud and dance around singing it. Take funny pictures with your friends. Say hi and smile to strangers. Watch the sunset as many times as you can. Appreciate the beauty in small things. This is your life and you are the only one who can change it to better ''

Zamilovanost je jako skákání z budovy. Váš mozek říká, že to není dobrý nápad, ale vaše srdce říká, že můžete létat.

26. january 2011 at 13:45 | Gabriela Lovegood |  My feelings
Přesně tak . Milion kilometrů v nanosekundách se na ni dívám . Je tmavá jako obvykle , vlastně skoro černá . Nebaví se mě stále na ni dívat a nemít z toho nic , nevidět jedinou hvězdu , která by mi řekla : ,Svítíme jen a jen pro tebe , sleduj nás a budeš z toho mít zážitek' . V tu chvíli přemýšlím , jak moc se těším na léto , že konečně budu moc pozorovat hvězdy za teplé noci . Přemýšlím denně nad spoustou věcmi , ale vždy večer na jednu a tu samou . ,, No nic , žádnou nevidím a musím se smířit s tím , že si ještě pár měsíců budu muset počkat .''  , pomyslím si , načež si pustím svou nejoblíbenější písničku do sluchátek a jdu si lehnout do postele . Obrátím se hlavou ale směrem k oknu , otočena na zádech a pozoruji nebe , které se v jedenáct hodin večer zdálo tak tmavé . A náhle ji spatřím , vlastně je spatřím . Ona byla celou dobu poseta hvězdami , jen jsem si toho nevšimla . A tak to je : V životě nevidíme na první pohled mnoho věcí , které by jsme vidět chtěli . Pokud se ale lépe podíváme , třeba je najednou uvidíme . Velké věci občas nevidíme , i když je máme přímo před nosem ..

MEANDMILEY.BLOG.CZ
celý článek


Suddenly you are afraid and you don't know what you are afraid of.

25. january 2011 at 17:28 | Gabriela |  My feelings
Good evening :) Můj drahý počítač se mi rozbil , takže píšu z jiného . Absolutně tedy nemám šanci sem něco přidat , či odpovědět na komentáře . Hned jak to bude spravené tak přidám článek , odpovím na komentáře a já nevím ... možná už tento víkend , doufejme :D !

jinak ta výstava Beatles je v Divadle hudby , na Malé Straně . ( stačí zadat na seznam Beatlemánie , výstava : Praha a určitě vám něco vyjede :))

Mějte se hezky :)


I can die now , i've seen The Beatles .

17. january 2011 at 16:22 | Gabriela Lovegood |  My feelings
Na úvod : Nechce se mi psát sálodlouhé články , tak pro změnu přidám nějaké fotky z místa kde jsem byla :) včera jsme byly já , Sabi a mamka na výstavě Beatles , bylo to úžasné , strašně se mi to líbilo . Opravdu ji doporučuji , online život je stejně nuda a výstav je málo :) ! ( aspoň těch zajímavých ) . Mamka v jednom z retro prostorů pronesla :,,A v tomhle jsem žila , páni , je to jako vrátit se v době . Docela mi to chybí , život je teď vážně až moc hektický.''

výstavu jsem si užila , na konci jsem si na klavíru s nápisem ZAHRAJTE SI PRO RADOST zahrála , koupila plakát Johna Lennona , který se mi teď krásně tkví v pokoji a jsem šťastná .
opravdu jsem se zamilovala do toho polepeného pokoje s výstřižky z časopisů etc . Úžasný !

fotek je málo , ale nevadí .
mějte se hezky :)

with much love ,Gábi.

MEANDMILEY.BLOG.CZ
MEANDMILEY.BLOG.CZ


Isn't she lovely ?

14. january 2011 at 23:48 | Gabriela Lovegood |  My feelings
,, Ani nevím , tati . Možná že lidi jsou často v depresích , protože se jim zdá , že nikam nezapadají , že nemají pro co žít , nemají pro koho žít . Myslí si to i přesto že jsou obklopeny spousty lidmi , co je mají rádi . '' ,,To se mi stává často , nikam nezapadnout . Nejvíc mě štve na téhle době , že všechno je samozřejmé , všechno musí být HNED , za nás to byl klid , poslala jsi dopis a šel třeba měsíc ... dva ... nikdo nic nečekal , nikdy. Tahle doba je moc přetechnizovaná'' odpověděl . ,,To je to , co mě občas štve . Lidi se na mě naštvou , protože jsem jim neodepsala do hodiny . Neberu to jako samozřejmost , mezitím jdu udělat jiné věci , zapomenu vypnout facebook . Jim to ale nedojde ..'' ,, No právě , to se mi zdá šílené '' ,, Já vím'' ,, Bojím se co bude v roce 2045 , nemám ráda tuhle dobu , nevím proč '' ,, Lidi se chovají k planetě strašně , v roce 2045 předpokládám bude všude špína , odpadky a spousty lidí , lidi budou mít v mozku snad čip , když si vezmeš , kolik technologie se za pár let vynalezlo .. je nemožné , aby tomu v roce 2045 bylo jinak'' ,,Tati..'' odmlčím se . ,,Promiň že odbíhám od tématu , ale víš proč miluji starší hudbu ? Hodně lidí si to neuvědomuje , ale je to pro mě útěk z téhle doby plné stresu  . Když si pustím písničky ze 70.let , necítím se jako v normálním koloběhu života , ale doba se najednou poněkud .. zastaví . '' ,, Stejně je to zajímavý .'' ,,Co myslíš ?'' ,, Že posloucháš to co jsem poslouchal za mlada , co poslouchám teď , je to skvělé '' ,, Člověk si musí projít různými žánry..ale pak se najde v něčem , co vypovídá o tom , jaký je,  a opustit to NĚCO je těžké , našla jsem se v tomhle . Například miluji hlas Stevieho Wondera , a co ty ?'' ,,Stevie je skvělej , toho mám moc rád '' ,,Isn't she lovely , isn't she wonderful?'' začneme oba zpívat procházeje obchodem písničku od Stevieho . Dojdeme k pokladně , za pokladnou sedí postarší paní plná elánu a úsměvu . ,,Přeji vám dobrý večer'' , doširoka se usmeje a začne markovat zboží . ,,Bude to 148 korun .'' ,, Tady to máte.'' ,, Děkuji , tady máte účtenku a snad je vše v pořádku . Přeji vám nádherný večer , slečno a pane '' , usmála se tak jako se usmívají babičky v pohádkách , vím že to zní jako klišé , ale vážně . ,, Nic není příjemnějšího , než usměvavé a milé prodavačky v obchodě , že ?'' prohodím k tátovi .,, Ano , podle někoho to je podřadná práce , ale i za takovou prací se může skrývat někdo , kdo si nepříjde jako ten , kdo tuto práci dělá . '' . Vyšli jsme z Kauflandu , plni dobré nálady obdarované od paní za pokladnou . Ten večer jsme večeřeli spolu . Mamka , táta , já a ségra.

.. ten večer jsem totiž zjistila , že není nic hezčího , než večeřet po letech znovu s tátou dohromady , ten večer jsem zjistila , že život je o maličkostech , ne vždy o očekávání velkých věcí , že i něco jako zpívání Stevieho Wondera v obchodě s tátou vám může vnést tak hezký pocit , o jakém jste ani netušili , že existuje :)
Never judge a book by it's movie .

8. january 2011 at 21:56 | Gabriela Lovegood |  My feelings
Jen mě to mrzí . Kolik lidí nemá rádo samo sebe , protože si myslí , že jsou tlustí , moc hubení , moc vysocí , moc malí , moc pihatí a moc odlišní . A za to nenávidím společnost , že jim to ještě říká . Příjde čas , kdy si uvědomíte jací jste , začnete se sobě líbit a pak vám vejde do života člověk , který vám připomene vaše nedostatky . Vím jak mě to zabolelo , když měl jeden kluk z nižšího ročníku poznámku na můj nos , ano , dotklo se mě to. Nejsem perfektní , ale jsou perfektní lidi , kteří nám připomínají naše nedostatky ? Nikdo není perfektní , protože to není reálné . O to horší je , že jsme krásou neustále obklopováni . Obdivujeme celebrity , které nám jdou vzorem . V časopisech vidíme modelky , kterým obdivujeme jejich postavu . Na stránce s fotkami jsou nejpoužívanějšími výrazy slova jako girl , pretty , sexy , model , beautiful .  A proto se chci s vámi podělit o to , co mi řekl mě blízký člověk jménem M. , se kterém jsem se bavila o tomhle tématu .
,, No a já se nemaluju vůbec a žiju... vždyt' krása je v každém i bez toho ,člověk by neměl zakrývat své chyby , ale žít s nimi a pokud by to někomu vadilo tak pak to nejsou přátelé a lidi se kterými by jsme se měli zaobírat'' .

Přestala jsem si dělat starosti z toho , co kdo o mě řekl , komu se nelíbím . Pokud se někomu nelíbím , proč si z toho něco dělat ? Vždy je tu vždy jeden člověk , který vás miluje takového jakým jste . 
Nikdo z nás není ošklivý , společnost je . A to je fakt , proč se nesnažím soudit , ale být chápavá místo toho . I když občas svůj názor vyjádřit musím u témat , které mě rozčilují a nedokáži se s nimi ztotožnit .

Vzhled je první věc , čeho si člověk všimne , ale poslední věc , na které potom bude záležet . 
Já se snažím být krásná , o tom žádná . Snažím se být taková ale uvnitř . 

a pokaždé , když mi někdo řekne , že jsem  milá , kamarádská a hodná to pro mě znamená víc , než kdybych byla nazvána krásnou :) vážně ano . 


Tumblr_leix40e6211qa64a4o1_500_large


I can feel your heartbeats .

7. january 2011 at 22:57 | Gabriela Lovegood |  My feelings

Zítra přidám článek , cítím to v kostech :)
neměla jsem náladu přemýšlet nad ničím , nad články už vůbec ne . Celý týden byl akorát jeden velký stres ze školy . Mám strašné noční můry , ale to je nepodtstaná věc :)

jinak děkuji všem za povzbuzení a podporu v minulém článku , vážím si toho . Vážím si vás , všech co ke mě chodíte a máte rádi můj blog . Jsem ráda , že mě berete , nenadáváte mi za prkotiny .
Mám vás všechny strašně ráda , do posledního :) mějte se hezky , zítra se blogově uvidíme .

G.

MEANDMILEY.BLOG.CZ